Przejdź do głównej zawartości

Husarz

Husarz - nowoczesny pociąg spółki PKP InterCity

Informacje o Husarzu znajdziecie na stronie Kolej24, a informacje dotyczące tegorocznych Dni Techniki Kolejowej można przeczytać na przykład na stronie Gazety Wyborczej.

Komentarze

 1. grunt to nowoczesność
  pozdrawiam miło

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietna lokomotywa! Ciekawe kiedy bedzie po polskich torach sie poruszala? Bo kupiono ja dawno z tego co czytam, a wciaz stoi i nie jezdzi?

  OdpowiedzUsuń
 3. Już chyba jeździ. Słyszałem, że jakiś test prędkości przeprowadzono. Przynajmniej nie jest to stary - 30 letni złom. "Grunt to nowoczesność" - fakt, a dodam, że mamy XXI wiek, a więc pora na unowocześnianie między innymi naszej kolei.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja ją chyba widziałam na jakiejś bocznicy. Dni kolejnictwa widziałam z pociągu, przejeżdżając na zachodniej - w kierunku Świdra, no i znowu mnie na nich nie było....

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja byłem, ale właściwie na chwilę... Jedynie Husarz mnie interesował, nic poza tym.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Tarchomin Kościelny - pętla tramwajowa

Witajcie w pierwszym wpisie na tym fotoblogu w tym roku, dopiero teraz - w marcu. Nie mam dobrych wieści... Związane jest to częściowo z moim publikowaniem wpisów ostatnimi czasy. Otóż pomimo tego, iż chodzę i eksploruję Tarchomin i posiadam też w pamięci miejsca, które chciałbym uwiecznić w konkretny sposób tak sprzęt ostatnio średnio mi na to pozwala.

Nikon niestety powoli rezygnuje ze "współpracy" z moją skromną osobą. Tak więc póki co jeśli już, to chyba będę zmuszony korzystać z aparatu w telefonie.

Pomnik László O’svátha

Pomnik ten znajduje się na Białołęce. Jest on darem od Węgrów, przez których też samo zaprojektowanie i przetransportowanie pokrywali Węgrzy. Lajos Győrfi to artysta. który wykonał pomnik. Sam bohater uwieczniony w formie tego monumentu był ministrem spraw zagranicznych. O pomniku można przeczytać w Warszawikia.

Moją długą nieobecność usprawiedliwiam bądź zrobię to w najbliższym czasie na fanpage'u na Facebook'u.

Truskaw

Truskaw to miejsce które ostatnimi czasy odwiedzam bardzo rzadko. Kiedyś bywałem prawie, że nagminnie. Trasa do Truskawia została także zaliczona w formie przejazdu rowerem. Wyszło wtedy 25 km - z Ochoty.

Truskaw, puszcza... To doskonałe miejsce na refleksje, kontemplację, chillout, wyciszenie.Zostawiam Was z tą pocztówką z Kampinosu.