Przejdź do głównej zawartości

Lokomotywka

Pod adresem Szczęśliwicka 56 znajduje się szkoła, a dokładniej Technikum nr 7, znane również jako Technikum Kolejowe.

Lokomotywa przy szkole na Ochocie w Warszawie

Ciuchcia ta stoi tu bardzo długo. Za dzieciaka często mijałem ten ciekawy okaz polskiego kolejnictwa.

Komentarze

 1. bardzo sympatyczna:) a można do niej wejść?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo lubię lokomotywkę na Sadybie, jakiś czas temu przesuwaną i chyba odnawianą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój brat chodził do tej szkoły...

  OdpowiedzUsuń
 4. @Euforka:
  Muszą o nią dbać, bo inaczej pewnie było by to jedno wielkie nie wiadomo co w dodatku pokryte rdzą.

  @gosia maik:
  Oficjalnie: nie wiem; nieoficjalnie: zapewne można, jeżeli ktoś ma taką potrzebę i chęć. :D

  @Marcin:
  Hm... Na Sadybie? A gdzie dokładnie? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiele lat temu była tam giełda modeli kolejek, gdzie chadzałem w celu podziwiania :)
  A na Sadybie ciuchcia stoi praktycznie naprzeciwko Muzeum Techniki Wojskowej, przy fortach, ale jest zupełnie inna, o ile pamiętam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie uchwycona i faktycznie wygląda na nówkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna ciuchcia. W szkole w srodku było fajne muzeum kolejnictwa z modelami lokomotyw i masą pamiatek zwiazanych z uczniami. Zdaje sie, ze z braku miejsca zostało zlikwidowane:(

  OdpowiedzUsuń
 8. @I am I:
  Już znam położenie lokomotywy na Sadybie... I mam w planach sfotografowanie i tego egzemplarzu, ale kiedy się wybiorę w tym celu - jeszcze nie wiem. Ostatnio niestety mi się nie udało.

  @slavkosnip:
  W środku nie byłem. Nie było okazji. :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Fantastic shot!!! Salut

  Francesc, http://balapertotarreu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapraszam do Łukowa! Tam od lat stoi taka, w której za młodu bawiłem się jak moja mama pracowała na kolei. Mamy też takiego klimatycznego dwupłatowca!

  OdpowiedzUsuń
 11. Macałam ją namiętnie w zeszłym roku z okazji skrzynki geokeszingowej. Nie wiem czy nadal tam jest (skrzynka, ciuchcia na pewno) :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Zalew Zegrzyński

Zdjęcie czeka na publikację już od dawna. W sierpniu zeszłego roku wraz z kolegą wybraliśmy się na skromną wycieczkę rowerową nad Zegrze. Pogoda średnio dopisała - było pochmurno, ale nie padało. Nie brałem wtedy lustrzanki - zdjęcie zrobiłem telefonem. 

Kłodzka Góra

Jakiś czas temu pokazywałem na blogu Pragę Czeską. Po wycieczce do Czech miałem okazję odwiedzić Kłodzką Górę. Wtedy uświadomiłem sobie, że w górach byłem dawno temu, tak więc wyprawa na ten niezbyt wymagający szczyt cieszyła mnie. Przy okazji byłem we Wrocławiu, ale nie było czasu na eksplorację i robienie zdjęć. Wrocław był tylko przystankiem na nocleg.


Drugiego dnia mieliśmy spływ pontonem. Było całkiem sympatycznie. Zdjęć ze spływu nie posiadam - obawiałem się, że mój sprzęt ulegnie zamoczeniu, a tego bym nie chciał...

Ślub Ani i Rafała

Nie są to moje pierwsze ślubniaki. Natomiast uważam, że poprzednie nie nadawały się jakoś szczególnie do publikacji albo po prostu nie posiadałem oficjalnej zgody na możliwość ich publikacji. Czas wreszcie pokazać swoje najnowsze foto-wypociny.
Ja wiem, że zdjęć pokazuję mało, ale jak sami wiecie nie lubię wrzucać zdjęć w hurtowej ilości. Wolę pokazać mniej, a przynajmniej te najbardziej udane i najciekawsze.

Poza zdjęciami zajmowałem się także filmowaniem całego wydarzenia. Filmu nie pokażę, poza tym i tak jest jeszcze na etapie montażu. Nie będę ukrywać, że ciągle się stresowałem, zwłaszcza podczas ceremonii ślubnej.

Dodam na koniec, że chętnie podszkolę się w zakresie zdjęć ślubnych, tak więc raczej chętnie będę przyjmować wszelakie propozycje z tym związane...