Przejdź do głównej zawartości

Dwa kadry ze Starówki w Lublinie

Starówka w Lublinie jest bardzo mała. Pomimo tego faktu jest całkiem sympatyczna. Za dnia klimat był zupełnie inny niż wieczorem. Rano przechadzała się mała ilość ludzi, a wieczorem miejsce te tętniło życiem.

Brama wejściowa na teren Starówki w Lublinie
Tył jednej z uliczek Starego Miasta w Lublinie

Dwa kadry. Pierwszy przedstawia bramę przez którą można wejść na teren Starego Miasta w Lublinie, a drugi pokazuje boczną uliczkę.

Komentarze

  1. Byłem tam dawno i przejazdem, szybki spacerek, obiad i dalej. Niewiele pamiętam, ale kiedyś sobie te wspomnienia odświeżę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fakt, duża nie jest, za to mocno podupadła.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Tarchomin Kościelny - pętla tramwajowa

Witajcie w pierwszym wpisie na tym fotoblogu w tym roku, dopiero teraz - w marcu. Nie mam dobrych wieści... Związane jest to częściowo z moim publikowaniem wpisów ostatnimi czasy. Otóż pomimo tego, iż chodzę i eksploruję Tarchomin i posiadam też w pamięci miejsca, które chciałbym uwiecznić w konkretny sposób tak sprzęt ostatnio średnio mi na to pozwala.

Nikon niestety powoli rezygnuje ze "współpracy" z moją skromną osobą. Tak więc póki co jeśli już, to chyba będę zmuszony korzystać z aparatu w telefonie.

Pomnik László O’svátha

Pomnik ten znajduje się na Białołęce. Jest on darem od Węgrów, przez których też samo zaprojektowanie i przetransportowanie pokrywali Węgrzy. Lajos Győrfi to artysta. który wykonał pomnik. Sam bohater uwieczniony w formie tego monumentu był ministrem spraw zagranicznych. O pomniku można przeczytać w Warszawikia.

Moją długą nieobecność usprawiedliwiam bądź zrobię to w najbliższym czasie na fanpage'u na Facebook'u.

Truskaw

Truskaw to miejsce które ostatnimi czasy odwiedzam bardzo rzadko. Kiedyś bywałem prawie, że nagminnie. Trasa do Truskawia została także zaliczona w formie przejazdu rowerem. Wyszło wtedy 25 km - z Ochoty.

Truskaw, puszcza... To doskonałe miejsce na refleksje, kontemplację, chillout, wyciszenie.Zostawiam Was z tą pocztówką z Kampinosu.