Przejdź do głównej zawartości

Zachodnia 66

Będąc w Łodzi i idąc w kierunku przystanku tramwajowego zdarzyło się przechodzić przez ulicę Zachodnią. Pod numerem 66 mieszczą się dwie ruiny.

Zachodnia 66 w Łodzi
Zachodnia 66 w Łodzi
Zachodnia 66 w Łodzi

Tego dnia zazwyczaj fotografowałem w formacie JPG, ale przy tych ruinach przypomniało mi się, żeby zmienić zapis obrazu do formatu RAW.

Komentarze

 1. I takie ruiny mogą wydać się interesujące. Na pewno budynki te mają ciekawą historię, a teraz już czekają tylko na rozbiórkę. Zdjęcia mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczne ujęcia. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Superfajoskie. Do Łodzi pofotografować wybieram się jak sójka - zawsze coś wyskoczy naprzeciw. No i jednak lepiej po takich ulicach latać w grupie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Excellent shots!!! Congrats!!

  Salut, Francesc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "przy tych ruinach przypomniało mi się, żeby zmienić zapis obrazu do formatu RAW" - a co, format RAW to też ruina?

   Usuń
 5. Nie, format RAW po prostu format bezstratny - nie tak jak JPG. Pozwala na edycję wielu dodatkowych parametrów tj. cieni, świateł; można również bardziej ograniczyć przepalenia (albo w ogóle się ich pozbyć). A zresztą radzę o tym poczytać. No a poza tym lepiej się dzięki RAW-om HDRy tworzy.

  OdpowiedzUsuń
 6. W latach 1987-1999 pod nr 26 mieszkałem w tych ruinach.Stare dobre czasy mojego dzieciństwa.M J

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Tarchomin Kościelny - pętla tramwajowa

Witajcie w pierwszym wpisie na tym fotoblogu w tym roku, dopiero teraz - w marcu. Nie mam dobrych wieści... Związane jest to częściowo z moim publikowaniem wpisów ostatnimi czasy. Otóż pomimo tego, iż chodzę i eksploruję Tarchomin i posiadam też w pamięci miejsca, które chciałbym uwiecznić w konkretny sposób tak sprzęt ostatnio średnio mi na to pozwala.

Nikon niestety powoli rezygnuje ze "współpracy" z moją skromną osobą. Tak więc póki co jeśli już, to chyba będę zmuszony korzystać z aparatu w telefonie.

Pomnik László O’svátha

Pomnik ten znajduje się na Białołęce. Jest on darem od Węgrów, przez których też samo zaprojektowanie i przetransportowanie pokrywali Węgrzy. Lajos Győrfi to artysta. który wykonał pomnik. Sam bohater uwieczniony w formie tego monumentu był ministrem spraw zagranicznych. O pomniku można przeczytać w Warszawikia.

Moją długą nieobecność usprawiedliwiam bądź zrobię to w najbliższym czasie na fanpage'u na Facebook'u.

Truskaw

Truskaw to miejsce które ostatnimi czasy odwiedzam bardzo rzadko. Kiedyś bywałem prawie, że nagminnie. Trasa do Truskawia została także zaliczona w formie przejazdu rowerem. Wyszło wtedy 25 km - z Ochoty.

Truskaw, puszcza... To doskonałe miejsce na refleksje, kontemplację, chillout, wyciszenie.Zostawiam Was z tą pocztówką z Kampinosu.