Przejdź do głównej zawartości

Trako 2013

Warto było rano wstać, by pojechać do Gdańska na Trako - targi kolejowe. Co do tej wyprawy miałem mieszane uczucia. Celem podróży było zobaczenie Pendolino, które było pokazywane na terenie AmberExpo. Prócz tego pociągu można było zobaczyć również inne eksponaty.

Pendolino z zewnątrz
Wnętrze Pendolino, 1 klasa
Detal w Pendolino, czyli lampka LED
Światła pociągu PESA Link
Lokomotywa Newag Griffin
Voith Grawita 15BB

Swoje eksponaty wystawiały między innymi takie firmy jak: PESA, Newag czy też Siemens. Wstęp na bocznicę był bezpłatny, natomiast aby zwiedzać całe targi trzeba było kupić bilet.

Komentarze

 1. Świetne foto. Ekstra maszyny - chociaż nie parowozy ;) Mam niedosyt foto z Pendolino w tej relacji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie robiłem zdjęć hurtowo. Jedno ze zdjęć pokazuje I klasę w pociągu, w drugiej jest bardzo podobnie... Tylko kolorystyka taka bardziej w niej jest mdła.

   Usuń
 2. Pendolino jechałem na razie tylko w Czechach, ale prędkości zawrotnych nie rozwijało, bo pociągi kupili a dobrych torów nie mają. Natomiast w środku bajeranckie i eleganckie + folder reklamowy z Karelem Gottem, zachwalającym podróż tym środkiem transportu ;)))

  OdpowiedzUsuń
 3. A odbyłem tyle podróży pociągami w podłych warunkach. Teraz takie cacka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie wyglądają te zdjęcia Pendolino. Tylko takie pytanie laika. Czy one jeżdżą już w Polsce czy dopiero planowany jest zakup?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są już kupione. Mają jeździć od grudnia 2014 roku.

   Usuń
 5. Fajowe zdjęcia. Ta lampka led przypomina główkę węża.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam.
  Świetne zdjęcia :) Mimo, że zwykle nie interesuję się takim rodzajem transportu, to w tym przypadku aż korci mnie żeby przeczytać nieco więcej. A wszystko to spowodowane przez zdjęcia :)
  Zapraszam do mnie: http://m-g-photography.blogspot.com/

  Gratuluje i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Zalew Zegrzyński

Zdjęcie czeka na publikację już od dawna. W sierpniu zeszłego roku wraz z kolegą wybraliśmy się na skromną wycieczkę rowerową nad Zegrze. Pogoda średnio dopisała - było pochmurno, ale nie padało. Nie brałem wtedy lustrzanki - zdjęcie zrobiłem telefonem. 

Kłodzka Góra

Jakiś czas temu pokazywałem na blogu Pragę Czeską. Po wycieczce do Czech miałem okazję odwiedzić Kłodzką Górę. Wtedy uświadomiłem sobie, że w górach byłem dawno temu, tak więc wyprawa na ten niezbyt wymagający szczyt cieszyła mnie. Przy okazji byłem we Wrocławiu, ale nie było czasu na eksplorację i robienie zdjęć. Wrocław był tylko przystankiem na nocleg.


Drugiego dnia mieliśmy spływ pontonem. Było całkiem sympatycznie. Zdjęć ze spływu nie posiadam - obawiałem się, że mój sprzęt ulegnie zamoczeniu, a tego bym nie chciał...

Tarchomin Kościelny - pętla tramwajowa

Witajcie w pierwszym wpisie na tym fotoblogu w tym roku, dopiero teraz - w marcu. Nie mam dobrych wieści... Związane jest to częściowo z moim publikowaniem wpisów ostatnimi czasy. Otóż pomimo tego, iż chodzę i eksploruję Tarchomin i posiadam też w pamięci miejsca, które chciałbym uwiecznić w konkretny sposób tak sprzęt ostatnio średnio mi na to pozwala.

Nikon niestety powoli rezygnuje ze "współpracy" z moją skromną osobą. Tak więc póki co jeśli już, to chyba będę zmuszony korzystać z aparatu w telefonie.