Przejdź do głównej zawartości

IX Zlot Zabytkowych Autobusów

Krótka relacja z tego co miało miejsce na warszawskim Placu Defilad 18 maja. Krótka, bo nie ma za bardzo co pokazywać... Miłośnicy komunikacji miejskiej znają większość Ikarusów; nie ma chyba osoby, która nie miała by w swoim życiu do czynienia z Ogórkiem. Były jednak przynajmniej dwa rarytasy: turystyczna Karosa i Skoda 706 RTO Lux. Dobrze było przyjść na prawie sam początek zlotu, bo z czasem przychodziło więcej osób i coraz trudniej było można zrobić sensowne zdjęcie.

Przegubowy Ikarus 280

Turystyczna Karosa

Niebieski Jelcz - Ogórek

Skoda 706 RTO Lux (na licencji Karosy)

Najmniej obleganymi autobusami okazały się Ikarusy. Po zlocie odbyła się parada wszystkich zabytkowych modeli.

Komentarze

  1. Ja byłem rok temu i grzało wtedy niesamowicie. Zaskoczyło mnie, że są w tak rewelacyjnym stanie utrzymane.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna auta i dawne wspomnienia. Jeździło się. Pierwszy obraz coś nie chce mi się załadować. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Zalew Zegrzyński

Zdjęcie czeka na publikację już od dawna. W sierpniu zeszłego roku wraz z kolegą wybraliśmy się na skromną wycieczkę rowerową nad Zegrze. Pogoda średnio dopisała - było pochmurno, ale nie padało. Nie brałem wtedy lustrzanki - zdjęcie zrobiłem telefonem. 

Kłodzka Góra

Jakiś czas temu pokazywałem na blogu Pragę Czeską. Po wycieczce do Czech miałem okazję odwiedzić Kłodzką Górę. Wtedy uświadomiłem sobie, że w górach byłem dawno temu, tak więc wyprawa na ten niezbyt wymagający szczyt cieszyła mnie. Przy okazji byłem we Wrocławiu, ale nie było czasu na eksplorację i robienie zdjęć. Wrocław był tylko przystankiem na nocleg.


Drugiego dnia mieliśmy spływ pontonem. Było całkiem sympatycznie. Zdjęć ze spływu nie posiadam - obawiałem się, że mój sprzęt ulegnie zamoczeniu, a tego bym nie chciał...

Ślub Ani i Rafała

Nie są to moje pierwsze ślubniaki. Natomiast uważam, że poprzednie nie nadawały się jakoś szczególnie do publikacji albo po prostu nie posiadałem oficjalnej zgody na możliwość ich publikacji. Czas wreszcie pokazać swoje najnowsze foto-wypociny.
Ja wiem, że zdjęć pokazuję mało, ale jak sami wiecie nie lubię wrzucać zdjęć w hurtowej ilości. Wolę pokazać mniej, a przynajmniej te najbardziej udane i najciekawsze.

Poza zdjęciami zajmowałem się także filmowaniem całego wydarzenia. Filmu nie pokażę, poza tym i tak jest jeszcze na etapie montażu. Nie będę ukrywać, że ciągle się stresowałem, zwłaszcza podczas ceremonii ślubnej.

Dodam na koniec, że chętnie podszkolę się w zakresie zdjęć ślubnych, tak więc raczej chętnie będę przyjmować wszelakie propozycje z tym związane...