Przejdź do głównej zawartości

IX Zlot Zabytkowych Autobusów

Krótka relacja z tego co miało miejsce na warszawskim Placu Defilad 18 maja. Krótka, bo nie ma za bardzo co pokazywać... Miłośnicy komunikacji miejskiej znają większość Ikarusów; nie ma chyba osoby, która nie miała by w swoim życiu do czynienia z Ogórkiem. Były jednak przynajmniej dwa rarytasy: turystyczna Karosa i Skoda 706 RTO Lux. Dobrze było przyjść na prawie sam początek zlotu, bo z czasem przychodziło więcej osób i coraz trudniej było można zrobić sensowne zdjęcie.

Przegubowy Ikarus 280

Turystyczna Karosa

Niebieski Jelcz - Ogórek

Skoda 706 RTO Lux (na licencji Karosy)

Najmniej obleganymi autobusami okazały się Ikarusy. Po zlocie odbyła się parada wszystkich zabytkowych modeli.

Komentarze

  1. Ja byłem rok temu i grzało wtedy niesamowicie. Zaskoczyło mnie, że są w tak rewelacyjnym stanie utrzymane.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna auta i dawne wspomnienia. Jeździło się. Pierwszy obraz coś nie chce mi się załadować. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Tarchomin Kościelny - pętla tramwajowa

Witajcie w pierwszym wpisie na tym fotoblogu w tym roku, dopiero teraz - w marcu. Nie mam dobrych wieści... Związane jest to częściowo z moim publikowaniem wpisów ostatnimi czasy. Otóż pomimo tego, iż chodzę i eksploruję Tarchomin i posiadam też w pamięci miejsca, które chciałbym uwiecznić w konkretny sposób tak sprzęt ostatnio średnio mi na to pozwala.

Nikon niestety powoli rezygnuje ze "współpracy" z moją skromną osobą. Tak więc póki co jeśli już, to chyba będę zmuszony korzystać z aparatu w telefonie.

Pomnik László O’svátha

Pomnik ten znajduje się na Białołęce. Jest on darem od Węgrów, przez których też samo zaprojektowanie i przetransportowanie pokrywali Węgrzy. Lajos Győrfi to artysta. który wykonał pomnik. Sam bohater uwieczniony w formie tego monumentu był ministrem spraw zagranicznych. O pomniku można przeczytać w Warszawikia.

Moją długą nieobecność usprawiedliwiam bądź zrobię to w najbliższym czasie na fanpage'u na Facebook'u.

Truskaw

Truskaw to miejsce które ostatnimi czasy odwiedzam bardzo rzadko. Kiedyś bywałem prawie, że nagminnie. Trasa do Truskawia została także zaliczona w formie przejazdu rowerem. Wyszło wtedy 25 km - z Ochoty.

Truskaw, puszcza... To doskonałe miejsce na refleksje, kontemplację, chillout, wyciszenie.Zostawiam Was z tą pocztówką z Kampinosu.